معروف ترین شیرینی های خوشمزه ی روسیه

یکی از بهترین قسمت های شکم گردی در مقصدهای مختلف، چشیدن طعم شیرینی های مختلف و خوشمزه ی آن کشور است. هر شیرینی حاصل حس خوب یک آشپز است که توانسته در بهترین شرایط و با استفاده از موادی ساده و کم، یکی از خوشمزه ترین ها را به وجود آورد. با توجه به این که در فصل سفر به روسیه هستیم، واقعا حیف است که به این کشور برویم و در شکم گردی های خود سراغ شیرینی های معروف روسیه نرویم. به همین خاطر امروز در الی گشت می خواهیم تا لیستی از بهترین ها از شیرینی های معروف روسیه را برای شما بیاورییم. با ما همراه باشید.

کیک روسی

شیرینی خوشمزه ی مدوویک | Medovik

اگر واژه ی مدوویک را جایی بشنوید هیچ وقت به ذهنتان خطور نخواهد کرد که در واقع اسم یکی از خوشمزه ترین شیرینی های معروف روسیه را شنیده اید! این کیک که حداکثر از ۱۵ لایه ی مختلف درست می شود در بین هر لایه اش از شهدهای مختلف غلیظ و انواع مغزهای ترد آجیل های بو داده شده پر می شود و پس از چند ساعتی که کیک در این وضعیت به اصطلاح استراحت کرد و شهد ریخته شده در لایه های آن کاملا به خوردش رفت، روی آن را با خامه ی تازه و شیرین شده پر می کنند و بر رویش مغز خورد شده ی آجیل، میوه هایی مثل توت فرنگی و یا شاه توت سیاه، پودر قهوه یا کارامل و یا هر چیز دیگری تزئین می نمایند. یافت این کیک معمولا بسیار سبک و شیرین است و تکه ای ازآن می تواند به راحتی به شما حس سیری بدهد. نوش جان!

شیرینی سیرینیکی | Syrniki

سیرینیکی یکی از شیرینی های معروف روسیه است که بافت پنکیکی دارد. این پنکیک معروف و محبوب در بین مردم روسیه از یک پنیر بسیار خوشمزه ی روسی به نام کوارک درست شده است. این پنیر که طعمش تا حدودی ترش است پس از مخلوط شدن با کره، آرد نول و کمی شکر به اضافه ی چاشنی هایی همچون وانیل تبدیل به یک مایع پنکیک بسیار خوشمزه می شود. سپس اسن مایع را در روغن داغ سرخ می کنند. نتیجه ی این مخلوط بسیار خوشمزه پنکیک هایی است که در کنار عسل، مربا و کاستاردهایی همچوم آلبالو و توت فرنگی به همراه مقداری خامه و سس های مختلف نوش جان می شود. شیرینی سیرینیکی را معمولا به عنوان دسر و یا وعده ی صبحانه میل می کنند

یکی از خوشمزه ترین کیک ها ، کیک روسی است . حتما امتحانش کن

کیک شیری | milk cake

کیک شیری اسم کوتاه شده ی یکی از شیرینی های معروف و بسیار خوشمزه ی روسی است. اسم اصلی این کیک خوشمزه در واقع، کیک شیری پرنده است. برای درست کردن این کیک از کیک اسفنجی تازه استفاده می کنند. سپس در لا به لای آن از کاستارد کره و خامه ی بسیار تازه و خوشمزه پر می کنند. شاید درست کردن این کیک به نظر آسان بیاید، اما اصلا اینطور نیست! معمولا شیرینی پزهایی این کیک را درست همانطور که باید باشد می پزند که سابقه ی پخت آن را برای چندین سال داشته باشند و اندازه های مصرفی در این کیک را کامل بدانند. در شیرینی فروشی های روسیه این کیک را در اندازه های بزرگ و کوچک به فروش می رسانند.

پریانیک | pryanik

یکی از دیگر شیرینی های معروف روسیه که سنتی و قدیمی است، پریانکی با شیریین تولای زنجفیلی است. این شیرینی ها کاملا گرد و قهوه ای هستند و در زمره ی شیرینی های خشک قرار می گیرد. در سراسر روسیه این شیرینی به یک شکل پخته می شود و تنها در شهر تولا که در نزدیکی مسکو قرار دارد، به جای این که خمیر این شیرینی را به صورت مستطیل در می آورند. داخل این شیرینی را با خمیری شیرین که با زنجفیل مخلوط شده است پر می کنند. روی این شیرینی را با خاک قند تزئین می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه